رسالت من

همه اقوام و فامیل و خانواده من کشاورز اند، کلا نسل به نسل ما کشاورز بودن؛ و من بچه یک خانواده کشاورزم.

تجربه ای که من توی اون فضا داشتم، این بود که یک کشاورز همیشه 8 اش گرو 9 اش هست. و دغدغه مالی یکی از بزرگ ترین دغدغه های یک کشاورز و خانواده یک کشاورز هس.

زمانی که بچه بودم، همیشه خدا با بابام حرف می زدم میگفتم:

“بابا بیا فلان باغ رو فلان محصول بکاریم. اگه این رو بکاریم سال بعد این قدر بیشتر سود می کنیم. اگه زمین فلان جا رو هم فلان چیز بکاریم این جوری سودمون این قدر دیگه بیشتر میشه و… “

پدرم هم با جون و دل به حرف هام گوش می کرد، اما عمل بهشون نمی کرد. دلیل اش هم این بود که این هایی که می گی درسته! اما کسی نمی خره از ما. هر وقت که فصل محصول ما میشه ارزش محصول ما به اندازه ارزش خاک میشه. این وسط ما اصلا نمی تونیم سود کنیم و پول کارگر و آب و کود و … در نمی یاد؛ چه برسه به سود کردن ما.

و مادرم هم همیشه می گفت :

“این قدر مخ سرت رو خالی نکن. این چیزا که میگی فایده نداره. چرا ذهنت رو خالی می کنی اخرش دیونه میشی این همه حساب کتاب می کنی هااااااااااااااا، تو رو چه به این کار ها”

خلاصه درسته که کسی حرف هام رو عمل نمی کرد؛ اما این درد همیشه همراه من مونده، و برای همین دغدغه اول زندگی من شده چجوری میشه فروخت؟ چجوری میشه بیشترین فروش رو رقم زد؟

چرا این 2 سوال بالا برای من مهم شدند؟ چون یقین دارم اگه تولیدکننده یا کشاورزی که بتونه محصول خودش رو بفروشه و با قیمت خوب ازش بخرن زندگی مالی اش متحول میشه! و دغدغه مالی نخواهد داشت به جای اون می تونه به نیاز های بالاتر ( توسعه فردی، تعامل بهتر با خانواده و رشد و شکوفایی جامعه و…) فکر کنه.

حتی حس می کنم عاملی که در من باعث شد من به سمت سئو و مارکتینگ بیام دقیقا همین بود. در واقع” دغدغه فروش” من رو به سمت مارکتینگ و سئو کشوند!

برای همین دغدغه اولم در سئو این هست که هر سایتی که دست من می یاد، من بااااااااااااااااااید براش افزایش فروش رو رقم بزنم. این که کسی تو سر مالت نزنه و با افتخار بیاد ازت بخره؛ رمز موفقیت یک بیزینس در شرایط فعلی هست.

حرف آخر:

برای سئوی سایت هایی که دست منه، تعهدم افزایش فروش برای اون سایته.

تعهدی که در زندگیم به طور کلی برداشتم خلق ثروت برای کشاورز هاس. و در راستای تحقق این تعهدم سایت زعفروش رو راه انداختم.

فاطمه درویشی