بهترین سایت آنالیز سئو کدوم هس؟ سمراش؟!!

برای جواب دادن به این سوال، فقط از تجربه خودم استفاده می کنم و اگر سایتی رو معرفی می کنم یعنی که حتما خودم دارم ازش استفاده می کنم. و وقتی پروژه ای بیاد دستم اولین جایی که برای آنالیز اون سایت می رم اونجاست.

من ابزار و سایتی رو معرفی نمی کنم که خودم ازش استفاده نکنم. اگر چیزی میگم یعنی گزینه های اول تا سوم خودم هستن برای بررسی و آنالیز سئو یک سایت.

1 . اسکریمینگ فراگ (Screming Frog)

اولین نرم افزاری که پیشنهاد می دم اسکریمینگ فراگ هست.نسخه رایگان این ابزار تا 500 عدد یوارال سایتتون رو می تونید باهاش آنالیز کنید، اما نسخه پرو اون که کرک شده اش؛ در سایت های دانلودی هست بدون محدودیت می تونید سایت رو آنالیز کنید.

آنالیز سئو داخلی سایت با اسکریمینگ فراگ

من با این ابزار اکثر مشکلات داخلی سایت رو می ریزم بیرون. و بعد این مشکلات رو به دو دسته مشکلات فنی و مشکلات سئویی سایت تقسیم می کنم. و هیچ پروژه ای رو شروع نمی کنم مگر این که تک تک ایرادات فنی اون ها بر طرف بشند.

و حتی جلسه مشاوره سئو یا دادن پیشنهاد برای بهبود سئو سایتی رو هم اگه بخوام بدم. دقیقا یکی از ابزار های مهم من همین اسکریمینگ فراگ هست.

2. سرچ کنسول ( گوگل وبمستر تولز)

آنالیز سئو داخلی سایت با گوگل سرچ کنسول

دومین ابزار درصورتی که دسترسی به سرچ کنسول یک سایت داشته باشم. خود سرچ کنسول گوگل هس. بر اساس ایرادات و ارور هایی که در سرچ کنسول هستند، سایت رو آنالیز می کنم.

لازمه بگم به تاریخ هر ارور هم نگاه می کنم و بیشتر ارور هایی که تاریخ شون جدید هست برام اهمیت پیدا می کنه، و باز چون احتمال اشتباه از جانب گوگل می دم به هر صفحه ای که ایراد میگیره اون صفحه رو باز می کنم و خودم هم اون رو چک می کنم درصورتی که صحت داشته باشه جز ایرادات به حساب می یارم.

3. افزونه Seo Meta in 1 Click

 افزونه Seo Meta In 1 Click

این افزونه مشکلات سئو داخلی هر صفحه رو خیلی خوب بهتون میگه. درباره خوبی این افزونه یک تجربه خیلی جالب دارم، من قرار بود ایرادات یک سایت خیلی مهم رو دربیارم، و اون زمان خیلی از این افزونه استفاده نمی کردم.

اتفاقی گفتم بزار و از این افزونه هم کمک بگیرم. متوجه شدم کل سایت تگ noindex , nofollow داره. باورم نمی شد. نصف روز درگیر این سایت بودم چون هیچ ابزاری این رو بهم نگقته بود الا این افزونه.

بعد توی سرچ کنسول چند تا از url ها رو زدم دیدم درسته و واقعا نوایندکس شده سایت. ( این تجربه که دارم ازش حرف می زنم یکی از چالش های همین زمان منه. و ما هنوز نتونستیم با تیم فنی این مشکل رو به طور کامل حل کنیم. دلیل اون داستان مفصلی هست که درباره طراحی سایت با دو دیزاین متفاوت در نسخه موبایل و دسکتاپ داریم. بعد از حل شدن این مشکل کامل باهاتون به عنوان یک نوشته دیگه تجربه رو شیر خواهم کرد.)

4. چشم های خودم

قوی ترین ابزار در سئو چشم ها و گوش های آدم هس

من از ابزار استفاده می کنم، چون بهم کمک می کنند. اما با همه این تفاسیر باز خودم سایت رو باز می کنم و هر ایرادی رو که چشم هام ببیند رو یادداشت می کنم.

قوی ترین ابزار چشم ها و گوش های آدم هس

پوریا آریافر

من قبلا خودم دقیقا فقط متکی به ابزار بودم. و هر چی ابزار ها می گفتن فکر می کردم وحی الهی هست و رد خور ندارن و درست هستند. بعدا که به تجربه ام اضافه شد فهمیدم این کار من اشتباه بوده، و همیشه بخشی از ایرادات و مشکلات از دستم خارج می شدند.

در واقع بهتر این بود که ابزار هر چی می گفت رو یک بار با چشم ببینم و بعد طبق تحلیلم تصمیم بگیرم آیا مشکلی که ابزار میگه رو مهم بدونم و رفع کنم یا نه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *